']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://' : 'http://') + 'stats.g.doubleclick.net/dc.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
X

RSS
امنیت شبکه

امنیت شبکه

امروزه با بالا رفتن آمار كاربران اینترنت در كشور و آشنایی آنها با نرم‌افزارهای نفوذ به شبكه‌های كامپیوتری و همچنین با رشد میزان اطلاعات موجود بر روی سرورهای سازمانها، نیاز به نظارت بر امنیت شبكه‌های كامپیوتری اهمیت بسزایی پیدا می كند.
Read More
نتورک پلاس(network plus)

نتورک پلاس(network plus)

این دوره شامل 16 فصل و 95 درس می باشد . مطالب به صورت کاملا خلاصه و کوتاه بیان شده است و دلیل این خلاصه نویسی حفظ مطالب اصلی و رساندن مفاهیم در کوتاهترین زمان ممکن است . کتاب های اصلی نتورک پلاس بیش از 900 صفحه محتوا دارند و به دلیل اینکه صرفا مفاهیم مطلق را ارایه می کنند , مطالعه آنها بسیار خسته کننده است و مستلزم صرف زمان زیادی است .
Read More
داکت ترانک

داکت ترانک

حفظه‌ای معمولاً از جنس PVC بوده و برای عبور دسته‌های کابل برق یا شبکه از رک تا پریزهای شبکه استفاده می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از به هم پیچیدگی کابل‌ها در طول مسیر عبوری، زیبایی فضای محیطی را نیز حفظ کند. تفاوت داکت و ترانک در این است که از ترانک ها به دلیل سایز و ابعاد بزرگ آن‌ها برای عبور دسته کابل‌های بیشتر و مهم‌تر از آن ایجاد نودهای شبکه و برق توکار استفاده می‌شود تا جلوه محیطی بهتر و شکیل‌تری را ایجاد نماید.
Read More
۷ مرحله بالا بردن امنیت شبکه‌های Wi – Fi

۷ مرحله بالا بردن امنیت شبکه‌های Wi – Fi

۷ مرحله بالا بردن امنیت شبکه‌های Wi – Fi منظور از شبکه‌های Wi – Fi،‌‌ همان شبکه‌های Wireless یا بی‌سیم می‌باشد. شبکه‌های بی‌سیم این اجازه را به شما می‌دهند تا رایانه‌های شخصی، لپ تاپ‌ها و دستگاه‌های دیگرتان، با استفاده از سیگنال‌های رادیویی برد کوتاه، با یکدیگر در «ارتباط» باشند. با این حال، برای اینکه بتوانید یک شبکه بی‌سیم امن داشته باشید، باید یک سری تغییرات در سیستم ایجاد کرده و بعد یک بار دستگاه را خاموش روشن نمایید.
Read More
آموزش نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی در لینوکس

آموزش نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی در لینوکس

آموزش نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی در لینوکس ،راه اندازی یک سرویس دهنده وب بصورت رایگان میباشد . که پشتیبان سیستم در این مقاله آموزشی قصد دارد تا به نحوه نصب و راه اندازی وب سرور آپاچی در سیستم عامل لینوکس بپردازد .
Read More
انواع روش مقابله با هک و نفوذ به شبکه

انواع روش مقابله با هک و نفوذ به شبکه

آموزش های تخصصی شبکه از پشتیبان سیستم برای شما دوستان عزیز بحث هک و امنیت شبکه ، بحث نصب و راه اندازی شبکه ، VOIP،سرور لینوکس،Cisco و... انواع روش مقابله با هک و نفوذ به شبکه ، آموزش روش های کلی مقابله با هکرها از نفوذ به شبکه میباشد. همانطور که در مقاله آموزش هک و نفوذ به شبکه انواع حملات معروف هکرها به شبکه را بیان کردیم حال در این مقاله پشتیبان سیستم به بیان انواع روش مقابله با هک و نفوذ به شبکه میپردازد .
Read More
IP PBX ، مرکز تلفن IP PBX چیست

IP PBX ، مرکز تلفن IP PBX چیست

IP PBX ، مرکز تلفن IP PBX چیست ؟ مرکز تلفن Private Branch Exchange یا PBX یک شبکه تلفن خصوصی یا به عبارت فنی تر یک IP PBX سیستمی که در سازمانهایی که عمده کارشان ارتباطات تلفنی است ،بسیار کاربردی میباشد. این دستگاه ها خطوط تلفنی داخلی را بصورت آنالوگ یا دیجیتال بر روی زوج مسی تلفن فراهم می نماید. قا...
Read More
IOS روتر و سوئیچ سیسکو ، CISCO IOS

IOS روتر و سوئیچ سیسکو ، CISCO IOS

IOS روتر و سوئیچ سیسکو ، CISCO IOS نرم افزاری است که برای کنترل روتینگ و سویئچینگ تجهیزات بین شبکه ای مورد استفاده قرار میگیرد.آشنایی و یادگیری کار با IOS روتر و سویئچ سیسکو برای تمام مدیران یک شبکه به منظور مدیریت و کنترل تجهیزات درون شبکه همچون روتر و سویئچ سیسکو ضروری میباشد.مجموعه انستیتو ایزایران در این مطلب آموزشی به معرفی IOS روتر و سویئچ سیسکو ، CISCO IOS و بیان ویژگی ها و امکاناتی که برای کاربر
Read More