']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://' : 'http://') + 'stats.g.doubleclick.net/dc.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
X

New Page 1

ریکاوری کامپیوتر

حتماً برای شما هم پیش آمده که فایلی را از عمد یا سهواً پاک کرده و مجدد به آن نیاز پیدا کرده و به دنبال روشی برای بازیابی یا همان ریکاوری فایل مورد نظرتان باشید، نرم افزار های فوق العاده زیادی برای ریکاوری فایل های پاک شده تولید شده اند که هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را داشته و نمی توان مشخص کرد که بهترین نرم افزار در این زمینه چه می باشد و نکته مهم در نرم افزار های ریکاوری آن است که آنها اکثراً فایلهای پاک شده را پیدا می کنند ولی الزامی ندارد که بتوانند آنها را ریکاوری نمایند.

New Page 2

یکی از مشکلاتی که شاید برای اکثر کاربران کامپیوتر در پی بی احتیاطی ، اتفاق بیافتد ، پاک شدن اطلاعات هارد دیسک می باشد .

با توجه به رشد و پیشرفت تکنولوژی ، امروزه 99 درصد کاربران اطلاعات و فایل های خودشان را به صورت دیتا بر روی هارد دیسک ذخیره می کنند .

این کار دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به طور کامل به آنها می پردازم .

ذخیره کردن اطلاعات بر روی هارد دیسک یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد ولی محافظت از این اطلاعات امری مهم تر بوده که اکثر کاربران از این مهم ، غافل هستند .

طی مدت زمانی که در شرکت طلوع فن آوران آسا مشغول به فعالیت هستم افراد زیادی را دیده ام که فایل هایشان در اثر یک بی احتیاطی برای همیشه پاک شده است و حاضر هستند برای بازیابی اطلاعاتشان هزینه زیادی را بپردازند . سوالی که همیشه از آنها پرسیده می شود این هست که از اطلاعات مهم و شخصیتان بکاپ تهیه کرده اید یا خیر ؟ خوب تقریبا می توانم بگویم که 90 درصد مشتریان شرکت و کاربران کامپیوتر ، قبل از این اتفاق هیچ پشتیبانی تهیه نکرده اندو این موضوع بسیار نگران کننده می باشد .


خوب راه حل چیست ؟ قبل از بروز چنین اتفاقی چکاری باید انجام بدهیم ؟بهترین روش پشتیبان گیری از اطلاعات مهم رایانه بر روی فلش مموری (در صورتیکه حجم اطلاعات کم می باشد) / DVD و هارد دیسک های اکسترنال می باشد .

در صورتیکه شما از آن دسته افرادی هستید که مرتب با اطلاعات شخصیتان ، سروکار دارید باید از فایل هایتان دائما به صورت هفتگی و ماهانه ، پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز هر گونه مشکلی ، نگرانی از بابت از دست رفتن اطلاعات نداشته باشید .

نکته جالب توجه این هست که بیشتر کاربران ، با در نظر گرفتن این موضوع که سخت افزار نصب شده بر روی سیستمشان بروز می باشد ، 1 درصد هم احتمال چنین مشکلی را نمی داده اند .


روش دیگری که من از آن استفاده میکنم ، استفاده از فضای ذخیره سازی ابری می باشد(مخصوص کاربران سطح پیشرفته) .


فضای ذخیره سازی ابری چیست ؟ سایتهایی هستند که به شما یک مقدار فضا همانند پارتیشن های هارد دیسک در اختیارتان قرار میدهند تا اطلاعاتتان را در آن قسمت آپلود کنید .

 این روش دارای مزایای زیادی می باشد که به چند مورد خلاصه بار اشاره میکنم .

اولین ویژگی این فضا ، امنیت اطلاعات آپلود شده می باشد .

 دوم : دسترسی راحت .

سوم : محیط کاربری بسیار ساده و... .

 دقت داشته باشید که برای استفاده از این روش باید دائما دسترسی به اینترنت داشته باشید و به هیچ وجه نباید اطلاعات وارد شدن به حساب کاربریتان را فراموش کنید .

تا این قسمت در مورد پیشگیری قبل از ، از دست دادن اطلاعات را برای شما توضیح دادم که مهمترین قسمت نیز می باشد . حال اگر خدای نکرده این اتفاق افتاد چکاری باید انجام بدهیم ؟

اولین کار ، این هست که به هیچ وجه اطلاعاتی بر روی هارد دیسک (فلش مموری و رم های گوشی های دوربین دیجیتال نیز شامل می شود) کپی نکنید .
در صورتیکه مشکل سخت افزاری می باشد به هیچ وجه هارد دیسک را باز نکنید .

در صورتیکه از نرم افزار های ریکاوری استفاده کردید به هیچ وجه اطلاعات را بر روی پارتیشنی که اطلاعاتش پاک شده است ، ذخیره نکنید چون اینکار در صورتیکه بازیابی اطلاعات به درستی صورت نگرفته باشد ، دسترسی به بعضی از فایل ها را غیر ممکن می کند .    نتیجه گیری :

   سعی کنید با استفاده از روشهایی که وجود دارد از فایل های اصلی روی هارد دیسک ، پشتیبان تهیه کنید .
    در صورتیکه اطلاعات شما از دست رفت سعی کنید تا جایی که امکان داره ، خودتان اقدام به بازیابی اطلاعات نکنید       به دلیل اینکه ممکن است دسترسی به فایل هایتان را تقریبا غیر قابل برگشت بکنید .


RSS
 چگونه اطلاعات حذف شده از سیستم را بازیابی کنیم
چگونه اطلاعات حذف شده از سیستم را بازیابی کنیم
Read More
Categories: | Tags: آشنایی با بازیابی اطلاعات هارد , تعمیر کامپیوتر , تعمیر مادربرد , تعمیر هارد دیسک , ریکاوری هارد , تعمیر لپتاب , دوربین های مداربسته , ریکاوری ایفون , ریکاوری فلش , ریکاوری کامپیوتر , امنیت اطلاعات | Comments: (0) | View Count: (130)
02

ریکاوری اطلاعات از دست رفته

posted on
ریکاوری اطلاعات از دست رفته
ریکاوری اطلاعات از دست رفته
Read More
Categories: | Tags: آشنایی با بازیابی اطلاعات هارد , تعمیر کامپیوتر , تعمیر مادربرد , تعمیر هارد دیسک , ریکاوری هارد , تعمیر لپتاب , دوربین های مداربسته , ریکاوری ایفون , ریکاوری فلش , ریکاوری کامپیوتر , امنیت اطلاعات | Comments: (0) | View Count: (121)
 آموزش ورود به ریکاوری مد آیفون
آموزش ورود به ریکاوری مد آیفون
Read More
Categories: | Tags: تعمیر کامپیوتر , تعمیر مادربرد , تعمیر هارد دیسک , ریکاوری هارد , تعمیر لپتاب , دوربین های مداربسته , ریکاوری ایفون , ریکاوری فلش , ریکاوری کامپیوتر , امنیت اطلاعات , آموزش ورود به ریکاوری مد آیفون | Comments: (0) | View Count: (258)
ایرادات فیزیکی هارد Physical Failure
ایرادات فیزیکی هارد Physical Failure
Read More
Categories: | Tags: تعمیر کامپیوتر , تعمیر مادربرد , تعمیر هارد دیسک , ریکاوری هارد , تعمیر لپتاب , دوربین های مداربسته , ریکاوری ایفون , ریکاوری فلش , ریکاوری کامپیوتر , امنیت اطلاعات , ایرادات فیزیکی هارد Physical Failure | Comments: (0) | View Count: (261)
چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه
چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه
Read More
Categories: Uncategorized | Tags: تعمیر کامپیوتر , تعمیر مادربرد , تعمیر هارد دیسک , ریکاوری هارد , تعمیر لپتاب , دوربین های مداربسته , ریکاوری ایفون , ریکاوری فلش , ریکاوری کامپیوتر , امنیت اطلاعات , چگونگی بازیابی فایل های پاک شده در رایانه،ریکاوری اطلاعات رایانه | Comments: (0) | View Count: (241)